ERZURUM ŞEHİR İÇİ Toplu Ulaşımında ILICA SIKINTISI

Ilıca yol güzergahı duraklarından İlk Toki durağı Erzurum’dan gelenler için sıkıntılı. Bu durak ana yoldan girilen ilk TOKİ durağıdır. Bu durağa giren şoförlerin bir kısmı gönülsüz girmekte, yada yaklaşık 200 metre mesafelik yolu,  20 - 30 metre gittikten sonra sanayiden geri dönmektedirler. Görüştüğümüz sevk idare yetkilisi de bazı sürücülerin araçların uzun olduğundan dönmekte zorluk çektiğini söyledi. Oysa durağın olduğu noktada sadece bir geri manevrası yaparak otobüsler rahatlıkla geri dönebilir.   Bir başka husus; TOKİ’de yolcunun bekleyeceği ve ineceği bir durak kulübesi ve durak levhası da yoktur.. Buraya durak yerinin belirlenerek kulübe yapılması gerekir.

En önemlisi yolcu isteğine göre durağa girilmesi uygulamsıdır ki; bu yanlıştır. Şöforlerin yolcuların hatırlatmasını, talebeini beklemeden bütün duraklara girdikleri gibi, yaklaşık 550 konutluk ILICA eski TOKİ durağına da girmeleri gerekir. 

Sadece gelen araçların durduğu durak uygulaması Erzurum'da başka bir güzergah ta var mı bilmiyoruz. Lakin Ilıca eski TOKİ otobüs durağında  durum böyle. Otobüs duraklarının hem gelen hem  giden araçların durağı olduğunu biliyoruz. Yolcu indirilen durağın bindirilecek yolcusu da olur. 

Gerekenin yetkililefrce  bir an önce yapılması dileğiyle.

Paylaş